RUSZAJĄ WARSZTATY TEATRALNE

Zajęcia będzie prowadziła znana aktorka filmowa i teatralna Olga Miłaszewska.

, RUSZAJĄ WARSZTATY TEATRALNE

Warsztaty IMPRO są formą teatralną na obudzenie twórczego potencjału tkwiącego  w ludziach. To sposób, aby nauczyć się pewności siebie, kreatywności oraz  budowania harmonijnych relacji i dobrej współpracy z innymi ludźmi.

Zasady Impro uczą nieoceniania siebie i innych oraz nieporównywania się z innymi, uczą akceptacji tego, co otrzymujemy z zewnątrz, co otwiera człowieka na akceptowanie zmian.

Gry i ćwiczenia Impro łączą w sobie trening ciała, umysłu i ducha oraz pomagają wydobyć osobowość uczestnika. Warsztaty Impro, poprzez swój charakter ćwiczeń i gier teatralnych, mają swoją druga nazwę: Sporty Teatralne.

To forma, która łączy w sobie tradycyjną sztukę teatralną z improwizacją:

– pobudza i rozwija kreatywność

– redukuje stres, w tym ten związany z występowaniem publicznym

– pobudza spontaniczność i otwiera człowieka na akceptowanie zmian

– relaksuje organizm.

IMPRO w swym założeniu kieruje się zasadami, których jest kilkanaście. Pierwsza i najważniejsza z nich to: „akceptuj”. W praktyce przekłada się to na charakter warsztatów: „zero procent strachu, 100 % radości”.

Ważną i istotną stroną warsztatów Impro jest terapia śmiechem, która sprawia, że agresja zostaje zastąpiona łagodnością, a niewygodne sytuacje można asertywnie rozwiązać, traktując je jako wyzwanie.

Warsztaty skierowane są do osób z każdej grupy wiekowej. W zależności od grupy docelowej zróżnicowana jest treść, rozgrzewka, gry teatralne i metody stosowane w trakcie zajęć.

Może Ci się również spodoba