Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!

, Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!

10 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie mikołajkowe połączone z inauguracją projektu Wesołe Bystrzaki. Obok licznie przybyłych dzieci i młodzieży oraz ich rodziców swoją obecnością zaszczycili nas także Pan Marian Mahor, Wiceburmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Pan Piotr Zieliński, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Lokalowych w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Ksiądz Proboszcz Józef Skarpetowski.

Impreza odbyła się w Domu Parafialnym przy ul. Szerokiej 2. Wchodzących witała pięknie ozdobiona choinka, wystawa prac dzieci oraz udekorowane świątecznie sale. Po krótkiej części oficjalnej, w czasie której koordynatorzy opowiedzieli o projekcie, Pan Burmistrz Mahor podziękował za utworzenie konsorcjum czterech organizacji pozarządowych oraz realizację działań na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Następnie wszyscy mogli wziąć udział w turnieju szachowym, grach planszowych w języku angielskim, zajęciach florystycznych oraz zajęciach plastyczno-technicznych w czasie których dzieci wykonywały pejzaż w kuli, bombki własnego pomysłu, świąteczne lampiony. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki. Przy suto zastawionych stołach dzięki lokalnym sponsorom i świątecznej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Wyrazem tego był uśmiech na ich twarzach i ich rodziców, opiekunów, którzy licznie przybyli na spotkanie.

Były występy artystyczne i oczywiście przybył także Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, medale w turnieju szachowym, dyplomy oraz mnóstwo słodyczy, nie zabrakło loterii, w której każdy los wygrywał. Było również 100 balonów z logo projektu, które pocieszały, niechętnie wychodzące dzieci.
Projekt Wesołe Bystrzaki rozpoczął się na początku września 2017r., potrwa do 31.12.2019r.,
Projekt realizują 4 organizacje partnerskie, które złożyły wspólną ofertę na konkurs ogłoszony przez Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego, Uczeń XXI W., Akademia Sportu Wesoła, Partnerstwo dla Pracy;
Działania realizowane w ramach projektu to: korepetycje z przedmiotów ścisłych i humanistycznych, pogotowie lekcyjne, warsztaty psychoedukacyjne- realizowane bezpośrednio w Szkole Podstawowej nr 172;
Zajęcia szachowe i gry planszowe, j. angielski na różnym poziomie zaawansowania, zajęcia plastyczno-techniczne- odbywają się w Fundacji Uczeń XXI w. ul. Szeroka 2.
Piłka nożna, ręczna, siłownia od 14rż.- zajęcia realizowane głównie na terenie obiektów sportowych SP 172, ale tez na terenie Zielonej.

Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie imprezy wszystkim wolontariuszom i sponsorom, dzięki którym uśmiech zagościł na twarzach ponad 100 dzieci.

Oto zdjęcia z imprezy:

fot. Anna Krzemińska

fot. Magdalena Prokop: facebook.com/MagdaProkopFotograf

, Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!     , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!, Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!  , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!, Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!, Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!  , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!  , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone! , Impreza mikołajkowa i inauguracja zakończone!

Do zobaczenia!

Może Ci się również spodoba